Dzień Patrona w naszej Szkole

 16 marca 2010 na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Chodlu. W tym dniu w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona ks. Piotra Ściegiennego. To najważniejsze święto w kalendarzu szkoły.
Na uroczystość przybyło wielu gości: Starosta Opolski Pan Zenon Rodzik, dyrektorzy gimnazjów z terenu Powiatu Opolskiego, przedstawiciele instytucji kulturalno-oświatowych oraz liczne grono młodzieży gimnazjalnej z Opola Lubelskiego, Chodla, Poniatowej, Ratoszyna, Bełżyc, Kluczkowic i Wierzbicy wraz z opiekunami.
Zgromadzonych powitał dyrektor mgr Janusz Kobiałka. Następnie głos zabrała wieloletnia organizatorka tego święta mgr Irena Piątek, która zaprezentowała referat pt. „Dlaczego Ściegienny?” - czyli Święto Patrona Szkoły w ujęciu historyczno-wspomnieniowym.
Kolejnym punktem programu, który dostarczył wielu wzruszeń, był przygotowany przez młodzież naszej szkoły montaż słowno - muzyczny pt. „Jak pięknie być człowiekiem”.
W trakcie uroczystości głos zabrał Starosta Powiatu Opolskiego Pan Zenon Rodzik, który skierował pod adresem szkoły wiele ciepłych słów.
Święto Patrona to jednocześnie Dzień Otwarty Zespołu Szkół w Chodlu, jest to odpowiedni moment na promocję placówki w środowisku gimnazjalnym, dlatego dyrektor mgr Janusz Kobiałka przedstawił ofertę edukacyjną szkoły na następny rok.
Warto przypomnieć, że szkoła oferuje kształcenie: w klasie licealnej o profilu uniwersyteckim, klasach technicznych o specjalnościach technik budownictwa i technik mechanik oraz w klasie wielozawodowej, gdzie każdy uczeń może swobodnie wybierać swój przyszły zawód. Szkoła prowadzi również nabór do wieczorowej Szkoły Policealnej dla Dorosłych o dwóch specjalnościach: technik ekonomista i technik budownictwa.
Niewątpliwie największe zainteresowanie wzbudził ostatni element zaplanowanego programu, czyli spotkanie zorganizowane w ramach cyklu „Ciekawi ludzie-ludzie sukcesu”. Do szkoły przybyli popularni aktorzy: Małgorzata Ostrowska-Królikowska, znana głównie z serialu „Klan” oraz Paweł Królikowski, czyli odtwórca roli Kusego w serialu „Ranczo”.  Aktorzy chętnie i wyczerpująco odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania. Wspólnym zdjęciom i autografom nie było końca. Para aktorska ujęła wszystkich poczuciem humoru, ciepłem i naturalnością.
Bez wątpienia tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły dostarczyły wszystkim obecnym wielu wrażeń, pozytywnych emocji i na długo pozostaną w pamięci każdego z nas. 

 mgr Urszula Furtak
mgr Agnieszka Maj

Galeria