Legenda polskiej siatkówki w naszej szkole

Nawet największy talent aby osiągnąć  sukces musi ciężko pracować….  

Te słowa stały się mottem spotkania zorganizowanego w dniu 29.04.2010 roku w Zespole Szkół w Chodlu w ramach cyklu „Ciekawi ludzie-ludzie sukcesu”. Zaproszenie do odwiedzenia szkoły przyjął Pan Tomasz Wójtowicz, który wraz z drużyną zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Meksyku w 1973 roku oraz mistrzostwo olimpijskie w Meksyku w 1976 roku.

Wprowadzeniem do spotkania był mecz w piłkę siatkową rozegrany pomiędzy uczniami Zespołu Szkół w Chodlu i gimnazjalistami z Ratoszyna i Chodla.

W ramach cyklu nasz gość opowiedział o swojej drodze do kariery, uczuciach które towarzyszyły jego drużynie w czasie zdobywania medali oraz o pracy komentatora sportowego, którą obecnie wykonuje. W sposób szczególny Pan Tomasz Wójtowicz podkreślił, że tylko ciężka i wytrwała praca pozwała  człowiekowi rozwijać talent. Tym samym zachęcił zebranych uczniów do systematyczności i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

Na zakończenie spotkania wszyscy chętni zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dzisiejsze spotkanie wpisało się w cykl działań mających na celu promocję naszej szkoły w lokalnym środowisku. Gimnazjaliści oprócz spotkania z zaproszonym do szkoły gościem mieli możliwość obejrzenia szkoły, porozmawiania ze starszymi kolegami i nauczycielami pracującymi w Zespole Szkół w Chodlu.

Mamy nadzieję, że atmosfera i niepowtarzalny klimat panujący w naszej szkole na długo pozostają w pamięci zapraszanych gości, a także młodzieży odwiedzającej mury Zespołu Szkół w Chodlu.

Galeria