Biegi przełajowe 2012

 

1. października odbyły się Powiatowe Przełajowe Biegi Sztafetowe organizowane, jak co roku, na trasach biegowych Zalewu Chodelskiego.
W zawodach wystartowało 310 zawodników i zawodniczek (100 ze Szkół Podstawowych, 160 z Gimnazjów i 50 ze Szkół ponadgimnazjalnych).  Sędzią głównym był nauczyciel ZS w Chodlu Pan Tomasz  Krzyżanek, a sama szkoła - głównym organizatorem.

Zawody, jak co roku, stały na bardzo wysokim poziomie. Dziesięcioosobowe sztafety pokonywały dystans 1000 m. Wytyczona trasa przebiegała przez trudne leśno-piaszczyste tereny. Nie było to jednak przeszkodą dla utalentowanych młodych biegaczy, wśród których wyróżniali się również uczniowie ZS Chodel. W kategorii szkól ponadgimnazjalnych zajęli II miejsce, zarówno w grupie dziewcząt, jak i chłopców. Pamiątkowe puchary stały się kolejnymi eksponatami w bogatym szkolnym zbiorze sportowych trofeów.

Należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły od pięciu lat zajmują czołowe miejsca podczas podobnych zawodów. Jest to przede wszystkim sukcesem kadry w-f-istów, Panów Janusza Kobiałki, Tomasza Krzyżanka, Bogdana Grzybka i Krzysztofa Czernela.