Z biegiem czasu…., czyli pożegnanie uczniów klas maturalnych.

                Czas płynie szybko i nieubłaganie. Dopiero wstępowali w mury naszej szkoły, a dzisiaj przyszedł czas rozstania…

W dniu 30.04.2010 roku w Zespole Szkół w Chodlu odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, czyli klasy III LO i IV TM. Oprócz grona nauczycielskiego i młodzieży szkolnej w uroczystości uczestniczył Starosta Opolski Pan Zenon Rodzik.  Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oprócz świadectw z wyróżnieniem otrzymali nagrody książkowe. Doceniona została także sumienność  w uczęszczaniu do szkoły.  Za 100% frekwencję nagrodę otrzymał Sylwester Sola, który prze cztery lata nauki w technikum mechanicznym nie opuścił żadnej godziny lekcyjnej!  Z kolei uczeń Mateusz Rzedzicki został wyróżniony za wielki wkład w życie kulturalne i społeczne szkoły.

Tradycyjnie uczniów klas maturalnych żegnali młodsi koledzy. Uczniowie z klasy II LO przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Z biegiem czasu…”. Rozważania nad różnym pojmowaniem czasu i jego upływem skłoniły wielu z nas do przemyśleń i refleksji nad własnym życiem.

Uroczystość zakończył pożegnalny występ Mateusza Rzedzickiego.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Niech w ich pamięci pozostaną słowa:

                                              „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
                                             
Trzeba wierzyć,
                                             
że człowiek jest do czegoś zdolny
                                             
i osiągnąć to za wszelką cenę.”

 Galeria