Pomoc dla powodzian

 

            W dniach 21-28.05.2010 w Zespole Szkół w Chodlu prowadzona była akcja zbiórki darów dla powodzian. Włączyli się w nią wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjni szkoły i mieszkańcy Chodla. Zbieraliśmy przede wszystkim nową pościel, koce, środki chemiczne, ubrania i żywność długoterminowego przechowywania. Ilość zebranych darów przerosła nasze oczekiwania a darczyńcy pokazali, że mają wielkie serca.

            Zebrane produkty zostały przewiezione w piątek 28.05.2010 roku do miejsca zbiórki darów w Szkole Podstawowej w Rogowie. W akcję przekazywania darów włączyła się klasa I TB, a do Rogowa wraz z panem Januszem Kobiałką – Dyrektorem ZS w Chodlu i nauczycielami udało się dwóch uczniów tej klasy: Damian Sass i Grzegorz Podgajny.  Jednak dopiero podczas wizyty w Rogowie wszyscy w pełni uzmysłowiliśmy sobie jak wielka tragedia spotkała mieszkańców Gminy Wilków i jak ważne jest dla nich nasze wsparcie i pomoc.

            Dlatego jeszcze raz dziękujemy tym, którzy nie pozostają obojętni i pomagają wszystkim tym, którzy ucierpieli w powodzi.