Święto Niepodległości

 

            Zadaniem szkoły jest nie tylko kształcenie, ale także wychowanie młodych ludzi. Dlatego co roku, w sposób szczególny w szkole celebrowane jest Święto Odzyskania Niepodległości. Corocznie uroczystość przygotowana przez młodzież pod opieką nauczyciela historii mgr Radosława Oponowicza cechuje się niepowtarzalnym klimatem i treściami, które w przystępny sposób przekazują trudne zagadnienia historyczne.

Również w bieżącym roku młodzież przestawiła wzruszający montaż słowno-muzyczny opowiadający o trudnej drodze do wolności, którą przemierzyła Polska w początkach XIX w.

Ważnym elementem uroczystości było spotkanie z Panem Antonim Garbaczów - żołnierzem 5 Pułku Piechoty w Wilnie biorącym udział w Kampanii Wrześniowej, który walczył w Korpusie Polskim gen. Andersa pod Monte Cassino.  Pan Antoni w sposób bardzo ciekawy i emocjonalny opowiadał o trudnym losie żołnierza polskiego w czasie II wojny światowej. Wszyscy uczniowie uczestniczący w spotkaniu podkreślali, że spotkanie z człowiekiem, który ma tak bogaty bagaż doświadczeń życiowych to wielkie przeżycie, które na długi czas pozostanie w pamięci.