Dzień Edukacji Narodowej 2012

10. października w Zespole Szkół odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W scenerii odświętnie przygotowanej pod kierunkiem Pani Agnieszki Maj, spotkali się zaproszeni goście – w tym przedstawiciel organu prowadzącego – wicestarosta Janusz Gąsior, Rodzice oraz nauczyciele emeryci, uczniowie i pracownicy szkoły.

Część oficjalną rozpoczął Dyrektor Janusz Kobiałka. Powitał gości, w okolicznościowym przemówieniu podkreślił, jak istotna jest współpraca i wzajemna życzliwość wielu ludzi w procesie kształtowania młodego człowieka. Przypomniał, jak wiele trudu należy włożyć w wychowanie i edukację młodzieży. W tym, szczególnym dla pedagogów dniu przedstawił także laureatów tegorocznych Nagród Starosty oraz Dyrektora Szkoły.

Kolejnym wzruszającym momentem był wyjątkowy koncert  przygotowany pod okiem Pań Joanny Żarnowskiej i Anny Słowik. Uczniowie stworzyli małą antologię wierszy dedykowanych członkom grona pedagogicznego. Montaż inspirowany hasłem „Ja w tym wierszu wypowiem całego siebie dla Was i o Was nauczyciele” wzbogacony muzycznymi wariacjami opracowanymi przez Pana Krzysztofa Witka przeniósł nas w nostalgiczne zakamarki nauczycielskiej duszy.

Dzień stał się wyjątkowy również dla uczniów klas pierwszych, którzy przy okazji tej uroczystości złożyli ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami uczniowskiej braci.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, podczas którego szczególnie nauczyciele emeryci mieli okazję do rozmów, wspomnień i przekazania swoich doświadczeń młodszym kolegom.

Galeria zdjęć...