Dzień Patrona 2014

Bez tej miłości można żyć…

ale nie można owocować”

 

12 marca 2014 Zespół Szkół w Chodlu świętował Dzień Patrona oraz Dzień Otwartych Drzwi. W uroczystości – poza nauczycielami emerytami, zaproszonymi gośćmi, z panią Anną Nowaczek oraz Andrzejem Bieńko na czele, wzięli udział dyrektorzy i przedstawiciele gimnazjów Powiatu Opolskiego.

W ramach współpracy szkół gminy Chodel, na akademii pojawili się również uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Chodla, którzy włączyli się w część artystyczną i zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w przygotowanych mini-koncertach. Gimnazjaliści wzięli również udział w lekcjach języka polskiego oraz przedmiotów budowlanych przygotowanych specjalnie dla nich przez naszych nauczycieli. Mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoły oraz obejrzenia pracowni przedmiotowych.

Mottem tegorocznych obchodów Dnia Patrona stały się słowa Wisławy Szymborskiej. Uczniowie liceum i technikum przygotowali akademię zatytułowaną „Oblicza patriotyzmu”, w której przez słowa wielkich Polaków przypomnieli, czym był miłość do ojczyzny dla naszych przodków, w tym patrona szkoły – księdza Piotra Ściegiennego. W swoim montażu wykorzystali również wypowiedzi Jana Pawła II oraz ks. Jana Twardowskiego – patronów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Chodlu. Akademię uświetnił występ zespołu muzycznego złożonego z absolwentów, obecnych uczniów Zespołu oraz gimnazjalistów z zaprzyjaźnionej szkoły w Poniatowej.

Mamy nadzieję, że wysiłki włożone w promocję szkoły zaowocują i gimnazjaliści, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na Dzień Patrona staną się uczniami Zespołu Szkół w Chodlu.

Galeria