Dzień Edukacji Narodowej  

           

            14 października to dla szkół szczególne święto – Dzień Edukacji Narodowej.   Nie inaczej było w Zespole Szkół w Chodlu. Na uroczystości  - poza uczniami i pedagogami, zgromadzili się nauczyciele emeryci oraz zaproszeni goście na czele z Panem Andrzejem Bieńko – dyrektorem lubelskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a prywatnie absolwentem naszej szkoły. Dyrektor J. Kobiałka złożył wszystkim serdeczne życzenia. Przekazał także informację o otrzymaniu przez szkołę specjalnego błogosławieństwa od Ojca Świętego – Franciszka potwierdzonego okolicznościowym dyplomem oraz  zdobyciu przez ZS Chodel certyfikatu "Szkoła Innowacji".

            W tym szczególnym dniu Dyrektor wręczył również nagrody  dla nauczycieli szczególnie wyróżniających się swoim zaangażowaniem i pracą. Nagrody otrzymali: panie Agnieszka Maj i Agnieszka Chamera oraz panowie: Bogdan Grzybek, Tomasz Banaszek, Piotr Majcherski i Radosław Oponowicz.

            Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia młodzieży w akademii "Z głębi naszych serc dziękujemy.." poświęconej pedagogom. W pięknych słowach uczniowie podziękowali za pracę i trud wkładany w edukowanie młodych.  Szczególnym punktem programu było włączenie do społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej technikum i dokonanie aktu ślubowania.

            Również tego dnia  Kapituła powołana w ZS w Chodlu po raz pierwszy przyznała tytuł "Przyjaciela Szkoły". Jest to wyróżnienie dla osób szczególnie zaangażowanych w promocję szkoły i propagowanie dobrych wzorców.  Pierwszym laureatem został pan A. Bieńko. Wyróżnienie przyznano za jego za otwartość, wrażliwość, wskazywanie młodzieży pozytywnych wzorców osobowych oraz dumne propagowanie sylwetki absolwenta Zespołu Szkol w Chodlu. Szkoła otrzymała od laureata niespodziewany prezent – małego Tygryska.

W swoim wystąpieniu pan A. Bieńko nie krył zaskoczenia z powodu wyróżnienia, podkreślał swoje związki z ziemią chodelską i naszą szkołą oraz zobowiązał się do dalszej współpracy i wspierania uczniów i nauczycieli.

 

Galeria zdjęć