Kolędowanie

     Jak co roku  grudniu, wszyscy oczekujemy na przyjście Jezusa. W atmosferze zimowej – choć w tym roku na biały puch pewnie przyjdzie na zaczekać – szykujemy się do szczególnego dla polskiej tradycji wieczoru wigilijnego.

     Swoistym przygotowaniem do rodzinnych Świąt jest także coroczne szkolne kolędowanie, które jednoczy naszą społeczność i przypomina, że jesteśmy swego rodzaju rodziną. Uczniowie klasy III liceum i IV technikum pod kierunkiem pani Iwony Cyrkler Kuśmierskiej przypomnieli nam, na czym polega magia  Bożego Narodzenia. Wysłuchaliśmy również fragmentu  z Ewangelii odczytanego przez księdza Piotra oraz koncertu kolęd, do którego mogliśmy się włączyć.

     Życzenia Pana Dyrektora przypomniały o tym, czemu służą świąteczne rozważania i zaduma. Czas Świąt ma być dla nas chwilą na wytchnienie i zatrzymanie się nad własnym życiem, ma być chwilą spokoju i odetchnięcia od zabieganej codzienności, gdy brak nam czasu na proste ludzkie gesty.

     Po tak szczególnym wprowadzeniu uczniowie z wychowawcami udali się do klas, by tam podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i posmakować tradycyjnych wigilijnych potraw. Spotkania opłatkowe w salach, które w ten jeden dzień są pięknie przystrojone, przy szkolnych ławkach suto zastawionych stały się tradycją naszej szkoły i doskonale wprowadzają nas w czar Bożego Narodzenia.

 

Galeria