11. marca – Święto Szkoły - Dzień Patrona

11. marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – księdza Piotra Ściegiennego. Uroczystość zainaugurował Dyrektor. Witając przybyłych gości podkreślił, że przygotowania do obchodów tego święta są co prawda długie i angażują wszystkich nauczycieli i uczniów, ale stają się okazją do spotkania z absolwentami, nauczycielami-emerytami, gośćmi, a przede wszystkim zaprezentowania szkoły gimnazjalistom – przyszłym uczniom Zespołu Szkół w Chodlu. Starosta opolski – Pan Zenon Rodzik podkreślił z kolei, jak istotną rolę odgrywa lokalny patriotyzm w kontekście wyboru szkoły, ale też działalności jej patrona – księdza Piotra Ściegiennego.

Część artystyczną poprzedził wykład Pani Ireny Piątek na temat dotychczasowej historii obchodów Dnia Patrona. Uczniowie i zgromadzeni goście mogli przypomnieć sobie, jak zmieniał się sposób celebrowania w zależności od czasów i wrażliwości uczniów wcielających się w role artystów. Następnie przypomnieliśmy sobie postać księdza Piotra zarówno w kontekście historycznym, jak i przez pryzmat poezji i muzyki. Całość artystycznej uczty opracowały Panie: Urszula Furtak i Agnieszka Maj, natomiast uświetnił muzycznie zespół pod kierunkiem Pana Krzysztofa Witka.

Ważnym punktem uroczystości było spotkanie z cyklu „Ciekawi ludzie – ludzie sukcesu”. Tym razem naszym gościem był Pan Andrzej Bieńko – absolwent liceum w Chodlu, a dziś dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nasze koleżanki przeprowadziły z gościem wywiad dotyczący zarówno tajników jego pracy, jak i czasów spędzonych w murach naszej szkoły. Dyrektor chętnie wspominał swoich nauczycieli, podkreślając jak istotna była ich rola w ukształtowaniu dalszej drogi życiowej i osiągnięciu obecnej pozycji zawodowej. Pan Andrzej Bieńko przekazał dla szkoły pięć zestawów komputerowych, które na pewno ucieszą naszych uczniów i poprawią jakość pracy dydaktycznej. Serdecznie dziękujemy za taki prezent.

Dzień zakończył się tradycyjnym wspomnieniowym spotkaniem gości i nauczycieli, którzy mogli w serdecznej – osłodzonej ciastem - atmosferze przypominać sobie minione lata działalności szkoły i swojej pracy.

Galeria

Sala