Nazywam się Ada mam 15 lat i chcę opowiedzieć świadectwo wiary, mojej wiary w Boga, jak dzięki Niemu moje życie się zmieniło.”

W środę 30 października uczniowie i nauczyciele ZS w Chodlu uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu poświęconym niezwykłej osobie.

W poważnej, pełnej zadumy atmosferze wysłuchaliśmy Świadectwa Ady – nastolatki, która przegrała walkę ze śmiertelną chorobą. Tego dnia w Poniatowej odbył się pogrzeb Ady.

Ada była absolwentką zaprzyjaźnionego z Zespołem Gimnazjum w Poniatowej i koleżanką wielu naszych uczniów. W słowach skierowanych do rówieśników opowiedziała o swojej chorobie, doświadczeniu cierpienia i umocnieniu w wierze.

Tego dnia wysłuchaliśmy również słów naszego księdza – Piotra Hawryluka, który próbował wyjaśnić sens bólu i cierpień dawanych nam przez Ojca. O swoich doświadczeniach opowiedział także uczeń liceum – Kamil Materek, który jest wolontariuszem na oddziale opieki paliatywnej pobliskiego szpitala.

W tej smutnej, ale poważnej atmosferze zbliżyliśmy się do tematyki czekającego nas dnia Wszystkich Świętych. Zdaliśmy sobie sprawę, że śmierć i godne jej przyjecie to egzamin, który każdy z nas będzie zdawał.