„Ciekawi ludzie – ludzie sukcesu”
Dobromir „Mak” Makowski

      27 listopada w Zespole Szkól w Chodlu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawi ludzie – ludzie sukcesu”. Tym razem gościliśmy rapera Dobromira Makowskiego. W spotkaniu – poza uczniami naszej szkoły – uczestniczyli goście z zaprzyjaźnionych gimnazjów z Chodla, Poniatowej i Karczmisk.

      „Byłem marionetką diabła” – od takich słów rozpoczęła się szczególna lekcja życia. Raper opowiedział o swojej przeszłości, bardzo trudnym dzieciństwie, patologii, w jakiej przyszło mu dorastać. W bardzo ciekawy i przejmujący sposób ostrzegł młodych, jak mogą skończyć się ich „zabawy” z alkoholem, narkotykami i innymi używkami. Odwołując się do swoich doświadczeń – często bardzo drastycznych i okrutnych – pokazał, jak może (choć nie musi) wyglądać życie nastolatka.

      Szczególnym momentem były chwile, gdy artysta zarapował swoje teksty, zwracając się bezpośrednio do siedzących na sali. Nowym doświadczeniem były również sytuacje, gdy uczniowie mogli wcielić się role podczas scenek dramowych. Taka lekcja na pewno  długo pozostanie w uczestnikach.

      Jego historia ma być przykładem, jak znaleźć drogę wyjścia z samego dna, gdzie szukać światełka, które może uratować życie. W przypadku naszego gościa takim ratunkiem stała się wiara. Dziś Dobromir jest spełnionym ojcem, mężem i muzykiem.

 

Galeria 

 

Mak Makowski